Dönen Öğrencilerin Erasmus Ofisine Teslim Etmesi Gereken Belgeler


Gittiğiniz kurumdaki akademik döneminiz tamamladıktan sonra Erasmus Ofisine teslim etmeniz gereken belgeler ve yapılacak işlemler listelenmiştir. Belgelerinizi ne kadar erken Erasmus Ofisine teslim ederseniz akademik tanınmanızın ve kalan hibenizi almanın da o kadar erken olacağını unutmayınız!
 

  1. Transkript, (Transcipt of Records, ToR )Yurtdışındaki eğitim dönemine ilişkin not çizelgesi
  2. Katılım Sertifikası; Öğrenim faaliyetinin gerçekleştirildiği yükseköğretim kurumundan öğrencinin öğrenim başlangıç ve bitiş süresini teyit eden (imzalı ve mühürlü) bir “Katılım Sertifikası” alınır. Öğrencilerin hibeleri bu sertifikada belirtilen tarihler dikkate alınarak hesaplanır. Yükseköğretim kurumu öğrenim faaliyeti için yurtdışında kalınan süreyi tespit etmek üzere öğrenciden başka destekleyici belgeler de (pasaport gibi) isteyebilir.
  3. Pasaport giriş-çıkış damgaları olan sayfaların fotokopileri: (Katılım Sertifikasına ilave olarak yükseköğretim kurumu öğrencilerden yurtdışında geçirdiği döneme ilişkin başarı düzeyini veya öğrencinin kalış süresini kontrol amacıyla destekleyici başka belgeler (Pasaport giriş-çıkış tarihleri bulunan sayfanın fotokopisi gibi) talep edebilir.
  4. Çevirimiçi dil sınavı (OLS) : Faaliyetlerini tamamlayan öğrencilerin OLS sistemi üzerinden 2. defa dil sınavlarına girmeleri gerekmektedir. Sınav ile ilgili herhangi bir belgenin ofise getirilmesine gerek yoktur. Sınav tamamlanmadan ikinci ödemeler gerçekleştirilmeyecektir
  5. AB Anketi (Nihai Rapor): İlk 4 maddede gerekli belgeler ve işlemler tamamladıktan sonra AB Anketi e-posta adreslerinize gönderilecektir.  Faaliyetinizin tamamlanabilmesi için (akademik tanınma ve kalan hibeniz) gelen anketi kısa sürede bitiriniz.